STUDIO PROTÉGÉ Estetické služby

EUC Klinika Praha, Kartouzská 204/6 Praha 5, Nový Smíchov, budova E, tel.: 732 682 762

MEDICARE Dermokosmetické ošetření korekce sjednocení Pigmentu


Co je hyperpigmentace?

Hyperpigmentace představují častý hraniční kosmeticko-dermatologický problém. Změna barvy pokožky ve smyslu jejího zintenzivnění je zpravidla podmíněna zvýšenou tvorbou melaninu. Tento pigment však není jediný, který se podílí na barvě kůže. Roli hrají i další faktory – cévní homogenita a četnost cév v kůži, přítomnost  zánětu (akné, kožní infekty atd.), metabolické procesy (např. ukládání xantinů v kůži) – viz tmavé kruhy pod očima, poruchy srážení krve, vrozené sklony, sluneční záření, některé léky, věk a jiné. Hyperpigmentace stavy, které jsou podmíněny zvýšenou tvorbou melaninu.

Pigment tvoří speciální buňky pokožky - melanocyty, které jej dále transportují do keratinocytů - základních buněk pokožky. Melanocyty jsou přítomny v základní vrstvě pokožky (stratum bazale) a tvoří přibližně 5% buněk pokožky. Ne všechny změny barvy kůže souvisí se zvýšenou aktivitou melanocytů.


TYPICKÉ PROJEVY:


Solární predilekce – nejčastěji obličej a hřbety rukou.


Výskyt:


V kterémkoliv věku, nejčastěji ale po 30. roce. Častější výskyt je u žen. Roli hraje jejich větší obliba opalování, užívání  některých antikoncepčních léčiv a kosmetiky s fotodynamizujícími účinky.


FOTOTYP:


Hyperpigmentace se nejčastěji vyskytuje u fototypů I a II (světlá kůže).


HYPERPIGMENTACE VHODNÉ K ZESVĚTLOVÁNÍ


Přípravek v ošetření působí i na prevenci Rosacei. (Rozšířené cévky)


JAK VÁM POMŮŽEME?


Dermokosmetické ošetření zesvětlí pigmentaci na obličeji.

Tvorba melaninu je závislá na intenzitě dopadajícího viditelného a UV záření. Při  zesvětlování pigmentu je nezbytné vyhnout se opalování nebo nadměrné expozici slunečnímu záření nebo soláriu.

Doporučujeme se objednat na ošetření v období (říjen, listopad, prosinec, leden, únor březen, duben).

Přímá či nepřímá (stín) expozice slunečnímu svitu ovlivňuje barvu kůže ve 100% případů. Dlouhodobé a v krátkých úsecích opakované opalování způsobuje změny v kůži. Mění se její barva: a) hnědého pigmentu je příliš mnoho a je nepravidelně rozložen; b) tvoří se velká ložiska bílých skvrn (vitiligo) jako následek zánětů kůže po opalování. Doporučujeme aplikaci ochranných filtrů u nás k zakoupení.


Kolik je třeba ošetření?


Nutná osobní konzultace.

Úspěch léčby závisí na dodržování našeho doporučení ve frekvenci ošetření a ve správné domácí péči.

Objednejte se prosím na dermatologické ošetření Korekce sjednocení pigmentu na tel.: 732 682 762.