STUDIO PROTÉGÉ Estetické služby

Poliklinika Medifin, Kartouzská 204/6, Praha 5, pavilon E, tel.: 732 682 762

MEDICARE lékařská dermo-kosmetika AHA Ovocné kyseliny aplikace GlycoHYAL G30, G35


MEDICARE DERMOKOSMETICKÉ OŠETŘENÍ ANTI – Kuperóza (ACNE ROSACEA)


Co je kuperóza?

Rosacea je chronické, epizodické zánětlivé onemocnění, které postihuje až 10 % dospělé populace. Patří do skupiny hypersenzitivní pleti, a proto postižení popisují nepříjemné pocity, jako je štípání a pálení, tedy subjektivní pocity, které jsou spojeny s hypersenzitivitou. Kuperóza je jedním z prvních příznaků chronického kožního zánětlivého onemocnění ACNE ROSACEA lidově růžovka.

Jak kuperozu poznáte?

V počátcích kuperózy nebývají přítomny samostatné rozšířené cévky, spíše se na tvářích objevuje začervenání, které bývá časté, např. přechod ze zimy do tepla. „červené tváře“ nemusí být známkou kuperózy, nemizí-li však nebo se ztrácí po neobvyklé dlouhé době (hodiny až dny), může se jednat o kuperózu jako např. znak rosacei.


PŘÍČINY:


Z klinického hlediska se jedná o poruchu proudění krve v drobných cévkách které ztrácejí svou pružnost, praskají a tvoří se drobné kožní výrony nebo v nich krev zůstává bez možnosti odtoku. Roli pravděpodobně hraje vrozený sklon k určité křehkosti cévek a snížená kapacita cév odvádět rychle z dané oblasti krev a nastává určité městnání. Stav opakovaného překrvení kůže na obličeji s neschopností rychle krev odvést vede později k trvalému poškození mikrocirkulace s poruchou řady funkcí kůže. Ta se stává méně odolná vůči některým nežádoucím mikroorganizmům s následnými projevy zánětu.


TYPICKÉ PROJEVY:


Onemocnění prochází několika stádii. Rosacea se projevuje zpočátku při náhlé změně teploty prchavé začervenání tváří nebo i nosu, které rychle mizí. Postupně se zarudnutí stává trvalejší a přidává se viditelná kresba drobných kožních cévek – kuperóza. Následně se objevují zánětlivé změny – pupínky (papuly) a zkalené puchýřky (pustuly, které mohou imitovat ložiska akné (odtud akne rosacea). Při delším trvání dochází ke zbytnění mazových žláz a vaziva. Kůže získává hrubý vzhled s roztaženými póry. Díky podobnosti se strukturou slupky citrusových plodů se tato nemoc nazývá i orange skin (pomerančová kůže) nebo lemon skin (citronová kůže). Při dalším rozvoji tohoto onemocnění se objevuje rinofym – jakoby oteklý, tmavě červený až fialový nos s výrazně rozšířenými póry - rhinophyma. Někdy rosacea postihuje i oční oblast, což může vést k tvorbě ječných zrn a zánětu spojivek. V nejzávažnějších případech rosacey se může pleť zesilovat a vytvářet nadbytečnou tkáň.


TYPICKÝ VĚK:


Vyskytuje se mezi 30-50 rokem na obličeji.


RIZIKOVÉ FAKTORY:


Vrozená dispozice "křehkosti" cév, poruchy srážlivosti krve, zaměstnání s výraznými změnami teploty (řezníci, kuchařky, zemědělství), nadměrné pití alkoholu, kávy a kofeinových nápojů, ostrá jídla. Rosacea se výrazně zhoršuje po oslunění. Důsledná fotoprotekce je součástí léčby i preventivní kosmetické péče.


NAŠE DERMOKOSMETICKÁ LÉČBA:


Nejúčinnější pro odstranění kuperózy je její včasné rozpoznání a prevence.  Studio Protégé Estetické služby ošetřuje 1. stádium přechodné Erytémy, Teleagiektazie. Pokud zjistíme, že máte II. stádium papuly, papulopustuly, pustuly, těžká forma: rosacea fulminans a 3. stádium uzly a plaky, rhinophyma  kožního onemocnění budete objednáni do Dermatologické ordinace (kožní ordinace) v naší klinice, kde lékařka doporučí léčbu.

Aby se cévky dále nerozšiřovaly a nesílily, je třeba začít chodit k nám na pravidelné dermokosmetické ošetření kuperózy, které pomáhá předcházet dalšímu rozvoji choroby. Projevy rosacei jsou kosmeticky dobře zvládnutelné do úrovně rozšířených cévek (kuperózy). Lze zklidnit hypersenzitivitu pleti a zlepšit kožní bariéru díky speciální a aktivní kosmetické péči.

Naše ošetření se soustřeďuje na stažení rozšířených cévek, zabránění jejich dalšímu praskání a tím na zmírnění úrovně začervenání. Úspěch je závislý na dodržování našeho doporučení včetně letáčku čeho se máte vyvarovat a na dodržování pravidelné péče.

Objednejte se prosím na Dermokosmetické ošetření anti-kuperóza na tel.: 732 682 762.


MEDICARE DERMOKOSMETICKÉ OŠETŘENÍ ODSTRANĚNÍ MÍLIE (MILIUM)


Co je milium?

Mílie jsou podkožní žlutavé pupínky obsahující zrohovatělou část kůže, tzv. keratin. Keratin je vláknitá bílkovina lidského těla zejména v kůži, nehtech a vlasech. Jeho množství se v buňkách pokožky zvyšuje při jejich zrohovatění, což je přirozený proces probíhající v lidské kůži (epidermis).


TYPICKÉ PROJEVY:


Obvykle se vyskytují kolem nosu a očí. Pozor Mílie se často zaměňují s akné a bradavicemi.


PŘÍČINY:


Příčina vzniku je ucpáním ekrinní potní žlázy.


TYPICKÝ VĚK:


Mohou se objevit u lidí všech věkových kategorií.


ODSTRANĚNÍ:


Nejúčinnější pro odstranění Mílie je její včasné rozpoznání a prevence.  Studio Protégé Estetické služby ošetřuje mladistvé od 12 let a dospělé. Projevy milií naštěstí můžeme korigovat. Mílie vám odstraníme mini skalpelem prostým vyprázdněním po opatrném a sterilním otevření. Asi dva dny tam budete mít malinkatý červený pupínek, který sám zmizí.

Objednejte se prosím na odstranění Mílie na tel.: 732 682 762.


MEDICARE KOREKCE MIMICKÝCH VRÁSEK DERMABOTEXINEM

(netoxický, neinjekční, výborné účinky vypnutí vrásek)


Co je DermaBOTEXIN?

V kombinaci s radiofrekvencí dochází k rychlejšímu vypnutí vrásky, bez radiofrekvence doba vypnutí vrásky 1 měsíc. Dlouhodobé potlačení jemných mimických vrásek, přípravek sníží hloubku vrásky, vypne vrásku.


TYPICKÉ PROJEVY:


 • horizontální vrásky na čele
 • vertikální vrásky u kořene nosu
 • vějířovité vrásky kolem očí
 • vrásky kolem úst

TYPICKÝ VĚK:


Pokožka ztrácí svoji pevnost „kolagen“  od 25 roku života. Mimické vrásky na obličeji se vyskytují zhruba od 30ti let.


ÚČINNÉ LÁTKY:


Přípravek DermaBOTEXIN obsahuje kombinaci tří nejúčinnějších látek působícím proti mimickým vráskám:

 • Oligopetidy podobné částem molekuly botulotoxinu uvolňují napětí mimických vrásek, které se po aplikaci rychle vyhlazují.
 • Látka DMAE je dnes nejúčinnější kosmeticky aktivní látkou proti vráskám a používá se i v injekční mezoterapii.
 • Superoxide Dismutase (SOD)- antioxidační enzym, který zpomaluje reakce vyvolané kyslíkem.
 • Kyselina hyaluronová.
 • Mořská řasa Thalasine (má obdobné účinky jako Argiline).

GARANCE KVALITY:


DermaBOTEXIN vyrábí kvalitní česká SynCare - profesionální lékařská řada produktů MEDICARE.


JAK OŠETŘENÍ PROBÍHÁ:

DermaBOTEXIN se vtlačí do mimických vrásek aplikátorem InDERM nebo zapracuje radiofrekvencí (rychlý účinek). Neinvazivní metoda - alternativa pro klienty, kteří nechtějí podstoupit injekční zákrok. Bezbolestná metoda. (Po aplikaci můžete hned do práce.)


RIZIKOVÉ FAKTORY:

Bezpečná bezriziková metoda, bez vedlejších účinků.


NAŠE DERMOKOSMETICKÉ OŠETŘENÍ:


Nejúčinnější pro odstranění vrásek  je její včasné rozpoznání a prevence.  Pravidelné přístrojové (radiofrekvence) ošetření vrásek pomáhá předcházet vzniku hlubších vrásek. Doporučujeme absolvovat 3-4 ošetření. Udržovací ošetření dle potřeby. Úspěch je také závislý na dodržování našeho doporučení domácí péče a na dodržování pravidelné péče.

Objednejte se prosím na ošetření BOTOX na tel.: 732 682 762.


MEDICARE Dermokosmetické ošetření korekce sjednocení Pigmentu


Co je hyperpigmentace?

Hyperpigmentace představují častý hraniční kosmeticko-dermatologický problém. Změna barvy pokožky ve smyslu jejího zintenzivnění je zpravidla podmíněna zvýšenou tvorbou melaninu. Tento pigment však není jediný, který se podílí na barvě kůže. Roli hrají i další faktory – cévní homogenita a četnost cév v kůži, přítomnost  zánětu (akné, kožní infekty atd.), metabolické procesy (např. ukládání xantinů v kůži) – viz tmavé kruhy pod očima, poruchy srážení krve, vrozené sklony, sluneční záření, některé léky, věk a jiné. Hyperpigmentace stavy, které jsou podmíněny zvýšenou tvorbou melaninu.

Pigment tvoří speciální buňky pokožky - melanocyty, které jej dále transportují do keratinocytů - základních buněk pokožky. Melanocyty jsou přítomny v základní vrstvě pokožky (stratum bazale) a tvoří přibližně 5% buněk pokožky. Ne všechny změny barvy kůže souvisí se zvýšenou aktivitou melanocytů.


TYPICKÉ PROJEVY:


Solární predilekce – nejčastěji obličej a hřbety rukou.


Výskyt:


V kterémkoliv věku, nejčastěji ale po 30. roce. Častější výskyt je u žen. Roli hraje jejich větší obliba opalování, užívání  některých antikoncepčních léčiv a kosmetiky s fotodynamizujícími účinky.


FOTOTYP:


Hyperpigmentace se nejčastěji vyskytuje u fototypů I a II (světlá kůže).


HYPERPIGMENTACE VHODNÉ K ZESVĚTLOVÁNÍ


Přípravek v ošetření působí i na prevenci Rosacei. (Rozšířené cévky)


JAK VÁM POMŮŽEME?


Dermokosmetické ošetření zesvětlí pigmentaci na obličeji.

Tvorba melaninu je závislá na intenzitě dopadajícího viditelného a UV záření. Při  zesvětlování pigmentu je nezbytné vyhnout se opalování nebo nadměrné expozici slunečnímu záření nebo soláriu.

Doporučujeme se objednat na ošetření v období (říjen, listopad, prosinec, leden, únor březen, duben).

Přímá či nepřímá (stín) expozice slunečnímu svitu ovlivňuje barvu kůže ve 100% případů. Dlouhodobé a v krátkých úsecích opakované opalování způsobuje změny v kůži. Mění se její barva: a) hnědého pigmentu je příliš mnoho a je nepravidelně rozložen; b) tvoří se velká ložiska bílých skvrn (vitiligo) jako následek zánětů kůže po opalování. Doporučujeme aplikaci ochranných filtrů u nás k zakoupení.


Kolik je třeba ošetření?


Nutná osobní konzultace.

Úspěch léčby závisí na dodržování našeho doporučení ve frekvenci ošetření a ve správné domácí péči.

Objednejte se prosím na dermatologické ošetření Korekce sjednocení pigmentu na tel.: 732 682 762.


MEDICARE Dermokosmetické ošetření korekce Jizev


Co jsou jizvy?

Jizvy obecně představují významný estetický problém, zvláště pokud jsou přítomny na viditelném místě.  Sklon k tvorbě jizev může být vrozený a je podmíněn strukturou a fyziologickými vlastnostmi krycí a vazivové tkáně.


Příčiny vzniku jizev:


Jizva představuje náhradu tkáně původní (např. pokožky – krycí tkáň) tkání vazivovou, která má jiné vlastnosti. Jizva bývá důsledkem poranění, zánětu (akné, infekce), jakýkoli výkon který narušuje integritu svrchních vrstev pokožky může u predisponovaných osob vyvolat (dle rozsahu zákroku) tvorbu jizvy – po operačním zákroku, plané neštovice, kožní infekce, a jiné příčiny. Větší jizva na pokožce nepůsobí esteticky, často mívá barvu odlišnou od okolí.


Typy jizev:


Atrofické (zakrnělé) jizvy

V tomto případě se rána nehojí správně, protože se nevytváří dostatek vláken pojivové tkáně. Výsledná jizva je ponořená pod úroveň okolní kůže (např. jizvy po akné).

Hypertrofické (přebujelé) jizvy

Tyto jizvy jsou naopak výsledkem nadprodukce vláken pojivové tkáně během hojení nebo těsně po zahojení rány. Jizva má tendenci vzdouvat se a vystupovat nad úroveň okolní kůže, přitom se ale nerozšiřuje mimo oblast původního poranění. Hypertrofické jizvy jsou časté zejména v případě, když se rána od počátku neznehybní nebo nechrání. Vznikají také po poraněních, do nichž se dostala infekce.

Keloidy

Jizvy tohoto typu mají tendenci se tvořit ještě dlouho po zahojení rány. Jejich vznik způsobuje masivní nadprodukce vláken pojivové tkáně - ta pak přerůstá ránu i do okolí na zdravou kůži jako klepeta kraba. Keloidy nejčastěji postihují dívky a mladé ženy, tvoří se také často na místech s vysokým napětím kůže. Tendence k tvorbě keloidů bývá dědičná. Keloidy se vyskytují desetkrát častěji u lidí s jinou než bílou barvou kůže.

Keloidní jizvy jsou velmi časté u dívek, které si rozškrábaly aknozní ložiska a hojení rány probíhalo nerovnoměrně. K typickým lokalizacím patří obličej a ramena. Keloidní jizvy mají tendenci vznikat znovu.

 


JAK VÁM POMŮŽEME?


Možnosti léčby dle doporučení terapeuta:

 • masáž pro změkčení a zmenšení jizvy zpevňuje cévní stěny, zlepšuje prodění krve a podporuje hojení, působí protizánětlivě
 • přístrojové ošetření Exilis Protegé
 • AHA Obnovujícího peeling, narušuje strukturu jizvy a zjemňuje ji
 • Korundová dermabraze

Kolik je třeba ošetření?


Nutná osobní konzultace.

Úspěch léčby závisí na dodržování našeho doporučení ve frekvenci ošetření.

Objednejte se prosím na Dermokosmetické ošetření korekce Jizev na tel.: 732 682 762.