STUDIO PROTÉGÉ Estetické služby

Poliklinika Medifin, Kartouzská 204/6, Praha 5, pavilon E, tel.: 732 682 762

LÉČBA / ošetření AKNÉ (ACNE VULGARIS)


Ošetřuji pubescenty od 12 ti let, adolescenty do 21 let, dospělé.

Přednostně jsem zaměřená na dermatologicko-kosmetickou odbornou léčbu zánětlivého chronického onemocnění akné u pubescentů, adolescentů (i dospělých). Jsem proškolená Doc. MUDr. Jarmilou Rulcovou, CSc. (Dermatovenerologie), která je odbornicí na problematiku acne vulgaris v České Republice.

Nejdříve se zaměřuji na antibakteriální čistění pleti. Individuální léčebné kůry trvají dle stavu aknózního zánětu 40 minut až 1,5 hodiny (jednotná cena). Používám účinné dermatologicko-kosmetické přípravky, LED-Photo-terapii, léčení dermatózy pomocí alfa a beta hydroxykyselin (ovocné kyseliny).  Přípravky individuálně aplikované, regulují, snižují dlouhodobě produkci séba.

Jelikož akné se nejčastěji začíná projevovat v pubertě – právě ve chvíli, kdy jsou si mladí lidé z jiných důvodů dost nejisti sami sebou, doporučujeme začít chodit k nám na pravidelně, aby byly zmírněny dopady již v raném stádiu. Pokud máte aknózní plet a nevyhledali jste odborné ošetření, hrozí vznik hrubé (trudovité) kůže a hrozí vznik splývajících ložisek.

Pokud si neodborně odstraňujete zánětlivé ložiska hrozí vznik jizev. Keloidy - jizvy tohoto typu mají tendenci se tvořit ještě dlouho po zahojení rány. Jejich vznik způsobuje masivní nadprodukce vláken pojivové tkáně - ta pak přerůstá ránu i do okolí na zdravou kůži. Keloidní jizvy jsou velmi časté u dívek, které si rozškrábaly aknózní ložiska a hojení rány probíhalo nerovnoměrně. K typickým lokalizacím patří obličej a ramena. Keloidní jizvy mají tendenci vznikat znovu.

Pomůžu Vám pečovat o vaši plet a plet vašich dětí. Úspěch léčby závisí na dodržování frekvence ošetření a dodržování doporučené domácí péče.

Co ošetřuji?


Ošetřuji acne vulgaris do třetího stádia otevřené a uzavřené komedony s papulami a pustulami s zánětlivými ložisky bez splývajících ložisek.


Co je AKNÉ?


Akné je kožní neinfekční chronické zánětlivé onemocnění pilosebaceózní jednotky s multifaktoriální patogenezí, náležící do skupiny dermatid. Zvýšená produkce mazu v mazových žlázách, zvýšená hladina androgenů v pubertě, která vede k nadprodukci mazu, k nadměrnému rohovatění ve vývodech mazových žláz, a jejich uzavření a tím ke vzniku mikrokomedonů a komedonů.


TYPICKÉ PROJEVY:


Formy minimálních projevů až po těžké rozsáhlé postižení kůže obličeje a trupu.


PŘÍČINY:


Rodinný výskyt akné, hormonální disbalance, zvýšené hladiny androgenů, špatně volená hygiena pokožky.


TYPICKÝ VĚK:


Akné se vyskytuje v největší intenzitě u dívek mezi 14-17 rokem a u chlapců 16-19 rokem. U 5% žen a 1% mužů se s akné potýká ještě po 40. roku života.


Jak vám pomůžeme?


Jelikož akné se nejčastěji začíná projevovat v pubertě – právě ve chvíli, kdy jsou si mladí lidé z jiných důvodů dost nejisti sami sebou, doporučujeme začít chodit k nám na pravidelně, aby byly zmírněny dopady již v raném stádiu. 

Na mastnou pleť pubescentů, adolescentů do 21 let a dospělých máme specifické individuální léčebné kúry. 1-2hodiny. Konkrétně se jedná o aplikaci dermo-přípravků, sér a masek, AHA alfa a beta hydroxykyselin. Přípravky individuálně aplikované, regulují, snižují dlouhodobě produkci séba. Je nezbytné také pečlivé čistění aknózní pleti, které se provádí při návštěvě jako první (čistící metoda se určí také individuálně dle stavu pokožky). Používáme lékařskou dermo-kosmetiku SynCare.

V ceně ošetření je LED-Photo-terapie která účinně působí proti bakteriím Akné.

Pomůžeme Vám pečovat o vaši plet, úspěch léčby závisí na dodržování:

- doporučení v pravidelné frekvenci ošetření 1x za 14 dnů nebo 1x měsíčně (dle stavu pokožky)

- doporučení domácí péče.

Objednejte si prosím termín ošetření na tel.:  732 682 762.

Pozor, zvýhodněná cena 12-21 let, viz. ceník.


Ukázky mých výsledků ošetření:


akné dívka 12let

Na horním obrázku přišla dívka s výrazným acne vulgaris.  Na spodním obrázku již vidíte zlepšení stavu po druhém ošetření.

akné dívka 15 let

Na horním obrázku přišla dívka s výrazným acne vulgaris.  Na spodním obrázku již vidíte zlepšení stavu na čele po třetím ošetření.

akné chlapec 15 let

Na horním obrázku přišel pubescent se splývajícími ložisky acne vulgaris. Na spodním obrázku již vidíte výsledky po třetím ošetření, kde je vidět výrazné zlepšení stavu na čele a tváři.

akné chlapec 19 let

Na horním obrázku přišel adolescent s ložisky acne vulgaris. Na spodním obrázku již vidíte výsledky po třetím ošetření, kde je vidět výrazné zlepšení stavu na čele.

Pubescenti 12-17 let: Na první návštěvu musí s vámi přijít zákonný zástupce - rodič.