STUDIO PROTÉGÉ Estetické služby

EUC Klinika Praha, Kartouzská 204/6 Praha 5, Nový Smíchov, budova E, tel.: 732 682 762

Ošetření pleťi se sklonem k Akné


Přednostně jsem zaměřená na ošetření problematické pleťi se sklonem k AKNÉ od 12ti let (pigmentaci a kuperózy rozšířené cévky v obličeji). Jsem proškolená Doc. MUDr. Jarmilou Rulcovou, CSc. Dermatovenerologie. V připadě potřeby spolupracuji s lékaři.


CO JE AKNÉ?


Akné je onemocnění mazových žláz kůže. Příčin jejího vzniku je několik a vzájemně se kombinují. Důležitou roli hraje hormonální nerovnováha především androgenních hormonů, zvýšená míra rohovění vývodných cest mazových žláz, vedoucí k uzávěru mazové cesty, a zánět vznikající kolem komedonu.

Akné je onemocnění, které, pokud je provázeno závažnějšími projevy, může být spojeno s tvorbou různých typů jizev nebo poruchou pigmentace. Právě v této úrovni spolupracuji s dermatology (AHA, BHA chemický peeling) - vede k uspokojivému efektu, kdy se potlačí větší projevy akné, trudovitost a hrubost pokožky, splývající ložiska a pleť vyhlíží dobře i po estetické stránce.


PROJEVY:


Dle stavu – od drobných komedonů (čelo, brada) až k zánětlivých splývajícím ložiskům. Akné se typicky objevuje v místech zvýšeného počtu mazových žláz, tj. na čele, bradě, nosu a v jeho okolí, dále na hrudi přibližně po úroveň dolní hranice hrudní kosti a na zádech po dolní úhel lopatky.


PŘÍČINY:


Akné v rodinné anamnéze, nevhodná vysušující nebo naopak nadměrně promašťující kosmetika, intenzivní opalování, některé léky, nevhodná dekorativní kosmetika (komedogennost), hormonální disbalance, zvýšené hladiny androgenů, špatně volená hygiena pokožky.


TYPICKÝ VĚK:


Akné se vyskytuje v největší intenzitě u dívek mezi 14-17 rokem a u chlapců 16-19 rokem. U 5% žen a 1% mužů se s akné potýká ještě po 40. roku života. Akné se může vyskytnou v každém věku.


CO JSOU KELOIDNÍ JIZVY?


Keloidy - jizvy tohoto typu mají tendenci se tvořit ještě dlouho po zahojení rány. Jejich vznik způsobuje masivní nadprodukce vláken pojivové tkáně - ta pak přerůstá ránu i do okolí na zdravou kůži. Keloidní jizvy jsou velmi časté u dívek, které si rozškrábaly aknózní pleť a hojení rány probíhalo nerovnoměrně. K typickým lokalizacím patří obličej a ramena. Keloidní jizvy mají tendenci vznikat znovu.


OŠETŘENÍ:


Neostrata/Exuviance® je profesionální lékařská kosmetika. Kombinace látek jsou navrhovány tak, aby bylo docíleno viditelné přeměny pokožky nejmodernějšími technologiemi, které jsou dnes v dermatologii dostupné. Přípravky obsahují vysoce vyvinuté směsi AHA/PHA (alfa-hydroxykyselin/polyhydroxykyselin), rostlinné látky či antioxidanty. Exuviance® je účinná a klinicky ověřená.
Péče je vhodná pro neléčené Akné i pokud jste byli přeléčeni lékařem antibiotiky a Akné nezmizelo.

Počet ošetření, délka ošetření (1 - 1,5 hodiny) a přípravky jsou individuální dle stavu pokožky.

Děti do 18 let musí přijít v doprovodu rodičů.


Ukázky mých výsledků ošetření:


akné dívka 12let

Na horním obrázku přišla dívka s výrazným acne vulgaris.  Na spodním obrázku již vidíte zlepšení stavu po druhém ošetření.

akné dívka 15 let

Na horním obrázku přišla dívka s výrazným acne vulgaris.  Na spodním obrázku již vidíte zlepšení stavu na čele po třetím ošetření.

akné chlapec 15 let

Na horním obrázku přišel pubescent se splývajícími ložisky acne vulgaris. Na spodním obrázku již vidíte výsledky po třetím ošetření, kde je vidět výrazné zlepšení stavu na čele a tváři.

akné chlapec 19 let

Na horním obrázku přišel adolescent s ložisky acne vulgaris. Na spodním obrázku již vidíte výsledky po třetím ošetření, kde je vidět výrazné zlepšení stavu na čele.

Pubescenti 12-17 let: Na první návštěvu musí s vámi přijít zákonný zástupce - rodič.